22.5.2017

Metoda PIR

Postizometrická relaxace svalů a šlach

   Je speciální terapie, zaměřená na segmentovou léčbu páteře, svalů a končetin. Postizometrická relaxace (dále PIR) spojuje manuální medicínu a vlastní rehabilitaci. Je to technika, která ovlivňuje svalové spasmy a přetížená svalová vlákna, zejména spoušťové body (trigger points). Zároveň eliminuje bolest a připravuje svaly na následnou pohybovou aktivitu. PIR dosahujeme napětí svalu, které je vhodné pro koordinačně náročně pohybové stereotypy. Tím, že upravíme napětí jednoho svalu, ovlivníme i napětí všech svalů tvořících funkční řetězec. Proto je možno touto metodou léčit i zřetězené svalové spasmy a spoušťové body vyvolávající přenesenou bolest. Terapii lze aplikovat přímo na přetížené svalové snopce a přetížené úponové části, které jsou zdrojem bolestivých bodů. Výhodou terapie je, že pacient ji po edukaci může provádět sám na některých svalových skupinách.

Termíny:

Cena : 4000 Kč

V ceně kurzu jsou skripta + foto. Kurz je zakončen certifikátem.

Další kurzy